mmwatches.dk

ROLEX SUBMARINER 16610

59.000,00 kr.

Mærke: Rolex Model: Rolex Submariner Ref. nr.: 16610 Årgang: 1991 Tilbehør: boks, papirer og certifikat Funktioner: Dato Størrelse: 40mm Stand: 90%

Ønsker du en tilsvarende model til dette ur, kan du kontakte mig her!

Rolex Submariner, ref. 16610 fra 1991 (X serie). Uret er i flot stand, serviceret i juni 2019 ved Rolex AD, og klar til brug.

Vi er glade for at kunne tilbyde den klassiske Submariner, som virkelig er blevet et populært ur og kun er gået en vej prismæssigt de sidste par år. Uret fremstår super flot med skarp kasse og horn. Uret måler 40mm, er med dato funktion.

Klassisk 16610’er med lugholes og tritium skive/visere.

Uret kommer med kommer som et komplet sæt med bokse, manualer, certifikat, servicebevis mv.

Med til dette ur medfølger MMwatches ”Kvalitet og ægthedsbevis”. Gennem vores grundige gennemgang af uret, fastslår vi at uret er 100% originalt. Urets mekaniske tilstand er testet og lever op til vores kvalitetskrav. Målingerne kan ses i det medfølgende bevis.